ЗМІ Пілоти Форум
Fédération Automobile de l'Ukraine
RSS

Прес-реліз

Автомобільна Федерація України

Автомобільна Федерація України (FAU) – громадська організація заснована 2 липня 1992 року, об’єднує громадян, які здійснюють діяльність у сфері автомобільного транспорту, спорту і туризму, займаються автомобільним спортом і туризмом та є учасниками дорожнього руху, для розвитку та популяризації автомобільного спорту та туризму, захисту прав споживачів товарів та послуг для автомобілістів, права на свободу пересування, сприяння безпеці дорожнього руху, представництва та захисту законних прав та інтересів, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, спортивних, пізнавальних, освітніх потреб членів Федерації та інших осіб, відповідно до напрямів діяльності Федерації, сприяння розвитку їх здібностей і талантів.

FAU має більше ніж 20 річний досвід роботи з розвитку спорту і колективного прийняття рішень, з опорою на мережу осередків та відділень, членів Комітетів та робочих груп – систему громадської підтримки FAU, якій довіряє та з якою співпрацює велика кількість партнерських організацій.

Через керівні органи FAU пройшло багато активних досвідчених фахівців автомобільної справи, яких очолювали Президенти FAU – кожний з яких зробив свій позитивний внесок у розвиток організації.

Автомобільна Федерація України за час свого існування зробила вагомий внесок в розвиток українського автомобілізму в цілому та автомобільного спорту зокрема. Автомобільна Федерація України з 1998 року національна федерація з автомобільного спорту, з 1992 року член Міжнародної Автомобільної Федерації (FIA), Fédération Internationale de L’Automobile (FIA) в тому числі Міжнародної комісії картингу - FIA Commission internationale de karting - FIA (СІК-FIA), суб’єкт Олімпійського руху в Україні, уповноважена, згідно Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та у відповідності до Наказу Держмолодьспорту України від 26 квітня 2013 року №1421 та Договору №6/6.2 від 27 лютого 2014 року, забезпечувати розвиток автомобільного спорту, та виключне право на організацію та проведення офіційних міжнародних та національних змагань з автомобільного спорту на території України.

Керування автомобільним спортом FAU проводить на основі Міжнародного Спортивного Кодексу FIA та Національного Спортивного Кодексу FAU, а також розроблених на їх основі регламентуючих документів.

В складі FAU діють комітети з різних напрямків автоспортивної діяльності, керівництво якими здійснює Комісія автомобільного спорту FAU.

Основою структури FAU є відокремлені підрозділи, які об’єднують членів FAU за територіальним принципом, а також Автомобільні Клуби – партнери FAU.

Справка:

Міжнародна Автомобільна Федерація - Federation Internationale de L’automobile (FIA) – всесвітня громадська (неурядова) організація та міжнародна асоціація національних автомобільних клубів, Автомобільних асоціацій, туристичних клубів та національних Автомобільних та Автоспортивних організацій, заснована у 1904 році, об’єднує 237 членських організацій у 142 країнах світу, членами яких є біля 100 мільйонів осіб.

FIA має статус Консультативного органу ООН, визнана Міжнародним Олімпійським Комітетом.

FIA є единою міжнародною організацією, яка керує автомобільним спортом, використовуючи спортивну владу.

Спортивна влада в Україні, стосовно автомобільного спорту, у відповідності з Уставом FIA делегована FAU, тільки одній організації-члену FIA, для прийняття всіх рішень стосовно організації, керування та розвитку автомобільного спорту.

Завантажити логотип FAU (rar, 3.2 MB)